Արևելյան դպրոց-պարտեզ Դպրոցի ղեկավար,Պատումներ Մանկավարժական ճամբար. օգոստոսի 22-31

Մանկավարժական ճամբար. օգոստոսի 22-31

Ընդհանուր օրակարգը՝ մանկավարժության կենտրոնի բլոգում

Օրակարգ
9:00-12:00՝ աշխատանք դպրոցում
12:00-12:30՝ ընդմիջում
12:30-13:00՝ ընդհանուր պարապմունք Մարմարյա սրահում
13:00-14:00՝ աշխատանք մասնախմբերով, նախագծային խմբերով
15:00-ից՝ պարտադիր ատեստավորման ենթական ուսուցիչների վերապատրաստում

Գրասենյակ

  • ընդունելութուն
  • պայմանագրերի կնքում
  • ընտրությամբ խմբերի գրանցում
  • երկարացված օրվա խմբեր
  • լրացուցիչ կրթության խմբեր
  • առաջին ուսումնական շրջանի մատենավարություն
  • դասացուցակի կազմում
  • երթուղիներից օգտվողների ցուցակներ
  • այլ աշխատանք

Կաբինետներն ու լաբորատորիանները մաքրում ենք օգոստոսի 22, 23-ին, 
Պարտիզապուրակային աշխատանք․  երկարացված օրվա կազմակերպիչներ․․․․ Գոհար Հովհաննիսյանն է համակրագում․․․
Սրահներ, միջանցքներ․․․Առարկայական ուսուցիչներ, ովքեր կաբինետի ղեկավար չեն․․․
Սովորողներ, ծնողներ․․․․

Դպրոցի թվային միջոցների ստուգում՝ օգոստոսի 24,25, կաբինետների ղեկավարներ, Սմբատ, Սեն
Սովորողի ընտրությամբ խմբերի գրանցում․ օգոստոսի 25, դասվարներ, կազմակերպիչներ
Լրացուցիչ կրթության խմբերի գրանցում․ օգոստոսի 25,դասվարներ, կազմակերպիչներ
երկարացված օրվա խմբերի գրանցում․ օգոստոսի 25,դասվարներ, կազմակերպիչներ
երթուղիներից օգտվողների ցուցակներ․ դասվարներ, կազմակերպիչներ
Հեռավար ուսուցման սովորողների, դասավանդողների հետ հավաք

Օգոստոսի 22, երկուշաբթի

9։00՝ ընդհանուր պարապմունք Մարմարյա սրահում
10։00՝ ատեստավորման ենթակա ուսուցիչների վերապատրաստում․ առաջին հանդիպում Սեբաստիա համերգասրահ
10։00-12։00՝ աշխատանք դպրոցում

  • Նոր ուսումնական տարվա պատրաստություն դպրոցում
    • դասասենյակների, լաբորատորիաների կահավորում, մաքրություն: կաբինետների, լաբորատորիաների ղեկավարներ
    • միջավայրի բարեկարգում՝ որպես ուսուցիչների, սովորողների նախագծային խմբերի աշխատանք
    • պարտեզապուրակային աշխատանք
  • 12։00՝ ընդմիջում
  • 13։00՝ աշխատանք մասնախմբերով, նախագծային խմբերով. Մայր դպրոց

Օգոստոսի 23, երեքշաբթի

9։00 — 12։00՝ աշխատանք դպրոցում
10:00-13:00՝ մուտքի ճամբար. 4-5-րդ դասարանցիներ: Անի Մրտեյան և ընկերներ
5 տարեկաններ․ Դիանա Գևորգյան, Սաթենիկ Քարաջյան
Նոր ուսումնական տարվա պատրաստություն դպրոցում
դասասենյակների, լաբորատորիաների կահավորում, մաքրություն: կաբինետների, լաբորատորիաների ղեկավարներ
միջավայրի բարեկարգում՝ որպես ուսուցիչների, սովորողների նախագծային խմբերի աշխատանք
պարտեզապուրակային աշխատանք

12:00-12:30՝ ընդմիջում

12:30-13:30՝ ընդհանուր պարապմունք Մարմարյա սրահում

13:30-14:30՝ աշխատանք մասնախմբերով, նախագծային խմբերով

15:00-ից՝ պարտադիր ատեստավորման ենթական ուսուցիչների վերապատրաստում

Օգոստոսի 24, չորեքշաբթի

9։00 — 12։00՝ աշխատանք դպրոցում
10:00-13:00՝ մուտքի ճամբար. 4-5-րդ դասարանցիներ: Անի Մրտեյան և ընկերներ
10:00-13:00՝ Մուտքի ճամբար. 2-3-րդ դասարան․ Սեդա ՎիրաբյանԱրմինե Մովսիսյան, Արմինե Մնացականյան
5 տարեկաններ․ Դիանա Գևորգյան, Սաթենիկ Քարաջյան
10.00՝
-Նոր ուսումնական տարվա պատրաստություն դպրոցում
դասասենյակների, լաբորատորիաների կահավորում, մաքրություն
-Ընտրությամբ խմբերի, լրացուցիչ կրթության խմբերի ցուցակների հրապարակում
11:00՝ Մանկավարժական խորհրդի հավաք
Մանկավարժական աշխատողի ուսումնական ծանրաբեռնվածության գրանցման կարգ
2022-2023 ուստարվա մանկավարժական աշխատողի ուսումնական ծանրաբեռնվածություն
Կրթական շքերթի պատրաստություն. 5-6 տարեկաններ
նախագծային շաբաթվա անելիքների մշակում, հրապարակում
Դասավանդողների բլոգների պատրաստություն նոր ուսումնական տարվան
Օգոստոսի 30 ուսումնական առաջին օրվա օրակարգ

12:00-12:30՝ ընդմիջում

12:30-13:30՝ ընդհանուր պարապմունք Մարմարյա սրահում

13:30-14:30՝ աշխատանք մասնախմբերով, նախագծային խմբերով

15:00-ից՝ պարտադիր ատեստավորման ենթական ուսուցիչների վերապատրաստում

Օգոստոսի 25, հինգշաբթի

9։00 — 12։00՝ աշխատանք դպրոցում
10:00-13:00՝ մուտքի ճամբար. 4-5-րդ դասարանցիներ: Անի Մրտեյան և ընկերներ
10:00՝ Մուտքի ճամբար. 5 տարեկաններ․ Դիանա Գևորգյան, Սաթենիկ Քարաջյան
Մուտքի ճամբար. 2-3-րդ դասարան․ Սեդա ՎիրաբյանԱրմինե Մովսիսյան, Արմինե Մնացականյան
Նոր ուսումնական տարվա պատրաստություն դպրոցում
դասասենյակների, լաբորատորիաների կահավորում, մաքրություն
11:00՝ 11:00՝ Մանկավարժական խորհրդի հավաք
— 2022-2023 ուսումնական տարվա օրացույց. դպրոցի, դասարանի
— Կրթական շքերթի պատրաստություն
-Սովորողների հերթափոխային ճամբարներ Վաղաշենում, Արատեսում(Սեպտեմբեր)
սովորողների միասնական փոխադրամիջոցների ճշտման, կազմակերպման աշխատանքներ
Ընտրությամբ խմբերի հրապարակում

12:00-12:30՝ ընդմիջում

12:30-13:30՝ ընդհանուր պարապմունք Մարմարյա սրահում

13:30-14:30՝ աշխատանք մասնախմբերով, նախագծային խմբերով

15:00-ից՝ պարտադիր ատեստավորման ենթական ուսուցիչների վերապատրաստում

Օգոստոսի 26, ուրբաթ

9։00 — 12։00՝ աշխատանք դպրոցում
10։00 Մուտքի ճամբար. 2-3-րդ դասարան․ Սեդա ՎիրաբյանԱրմինե Մովսիսյան, Արմինե Մնացականյան
10։30 Ծնողական հավաքՍաթենիկ Սիմոնյան
Հռիփսիմե Առաքելյան
Նելլի Թովմասյան
11:00՝ Ծնողական հավաքներ
Դիանա Գևորգյանի 5 տարեկանների

12:00-12:30՝ ընդմիջում

12:30-13:30՝ ընդհանուր պարապմունք Մարմարյա սրահում

13:30-14:30՝ աշխատանք մասնախմբերով, նախագծային խմբերով

15:00-ից՝ պարտադիր ատեստավորման ենթական ուսուցիչների վերապատրաստում

Օգոստոսի 29․
09։00-12։00 աշխատանք դպրոցում․
09։00-09։15 ընդհանուր պարապմունք
նախապատրաստվում ենք օգոստոսի 30-ի ուսումնական տարվա մեկնարկին
Կաբիներտների վերջնական դասավորում, մաքրում, մուտքեր, կանաչ տարածքների խնամք
Ծնողական հավաքներ
10։00
Տաթև Թամազյանի ծնողական համայնք
Սեդա Վիրաբյանի ծնողկան համայնք
11։00
Մարիամ Մանասյանի ծնողական համայնք
Արմինե Մովսիսյան ծնողական համայնք

12։00 երկարացված օրվա կազմակերպիչների հավաք
նախագծային շաբաթվա նախագծեր, խմբեր, տրանսպորտի կայանատեղոմ հերթապահություն

13։00՝ 1-3-րդ դասարանի ընտրությամբ խմբերի ղեկավարների հետ հանդիպում․
խմբերի հրապարակում, դասընթացների ծրագրեր․․․
մասնակիցներ՝ Դասվարներ, դպրոցի ղեկավար, ուսուցչի օգնականներ, Զառա Ոսկանյան, Անահիտ Հարությունյան, Անդրանիկ Դարբինյան, Տաթև Մանվելյան

Օգոստոսի 30․
08։00-ից՝ ուսումնական տարվա մեկնարկ

Օգոստոսի 31
09։00-13։00 աշխատանք դպրոցում
11։00՝ առաջին դասարանի դասվարներ, ուսուցչի օգնականների հավաք․ Կրթական շքերթի նախապատրաստություն
12։00՝ 4-5-րդ դասարանի ընտրությամբ գործունեության դասընթացի ղեկավարների հետ հանդիպում․
մասնակիցներ՝ կազմակերպիչ, դասընթացերի ղեկաարներ

13։00

Եռօրյա ճամբարներ

Արատես
22-24 նելլի Թովմասյան, Սաթենիկ Սիմոնյան
24-26 Մարիամ Մանասյան, Անահիտ Ավագյան
Վաղաշեն
23-25՝  Իվետա Ջանազյան, Անահիտ Գևորգյան
27-29՝   Սմբատ Պետրոսյան, Դիանա Ղազարյան

Մանկավարժական ճամբարի լուսաբանման պատասխանատուներ
Մուտքի ճամբարների լուսաբանումներ
Աշխատակարգեր

Թողնել պատասխան

Ձեր էլ-փոստի հասցեն չի հրապարակվելու։ Պարտադիր դաշտերը նշված են *-ով