Ուսումնական չորրորդ շրջան
հունիսի 7-11
Շաբաթվա օրացույց
Ողջույն, սեբաստացի ուսումնական ամառ․ Տիար Բլեյանի գիրը
Ուսումնական ճամբարի ուղեցույց
«Ամառային ուսումնական ճամբարի երաժշտական ուղեցույց» փաթեթը:

08։00-ից՝ ուսումնական երթ դեպի կրթահամալիր միասնական երթուղիներով
09։00-09։30՝ Ճամբարային ընդհանուր բացօթյա պարապմունքներ․ Մարինե ՈսկանյանՏաթև Մանվելյան
Հակաբացիլ Կոմիտաս 2021
1-3-րդ դասարացիներ (Արևելյան լանջեր․ հարևան պարտեզի ու պտղատու այգու տարածք )
4-5-րդ դասարանցիներ (Արևմտյան լանջին )
09։30-13։30՝ Ճամբարային գործունեություն ըստ ջակատների, որոնք կցված են և հարմարեցվում են շաբաթվա օրացույցին.
4-րդ դասարանցիների Մայրենի լեզվի և մաթեմատիկայի ստուգատես
09։30-ից՝ Բացօթյա լողավազանից օգտվելու ժամանակացույց․ Սյուզան Սարգսյան
11։00 4-րդ դասարանցիների Մայրենի լեզվի և մաթեմատիկայի ստուգատես
12:00-12:30 բացօթյա ընդմիջում
12։30-13։00՝ «Արևելք» երգչախմբի փորձեր․ Մարինե Ոսկանյան
13։30-17։00 երկարացված օրվա ճամբարային ջոկատների գործունեություն
17։00՝ Բարի ճանապարհ՝ ուսումնական կանգառից․․․
Ուսումնական ճամբարին կարող են հայտագրվել նաև այլ դպրոցներում սովորղ 6-10 տարեկանները։
Ճամբարային օրերին պահպանվում են սովորողի ընտրությամբ գործունեության ժամերը։

Հունիսի 7

 10։00՝ Սովորող-սովորեցնող. Համագործակցություն Արևմտյան դպրոցի երրորդ դասարանցի ճամբարականների հետ․ Լիլիթ Սահակյանի «Բարև» ջոկատ
«Ես կարողանում եմ. բլգովարություն» ստուգատեսը «Սովորող-սովորեցնող» նախագծով, հանդիպում #1
Անահիտ Հարությունյանի «Ընկերություն» ջոկատ
11։00՝ Քայլք Հրազդանի կիրճով դեպի Թումոյի այգի. Արևելյան դպրոց-պարտեզ․ 
«Ուրախ օտար լեզու» ջոկատ
11:30-12:30՝ Հազարան հավք և քանդակագործություն 2021, Նելլի Թովմասյանի «Շողեր» ջոկատ
Հունիսի 8
10։00-11:00 Երաժշտական օղակախաղ․ Տաթև Սահակյանի «Զատիկ» ջոկատ
10:30-12:30՝ Մրցաշար Հարավում․ Նելլի Թովմասյանի «Շողեր» ջոկատ
Հունիսի 9
09։30՝ Ուսումնական ճամփորդություն՝ Մաշտոցներ.Սևան․ Նելլի Թովմասյանի «Շողեր» ջոկատ
 Հայացք բարձունքից՝ Սևանի «Մաշտոցներ» և ջրատոն Սևանի ափին, Լիլյա Զախարյանի 5-6 տարեկաններ
«Երբ պարապմունքը վարում է ծնողը»․ Հեքիաթաթերապիա հոգեբան Սոնա Փարսադարյանի հետ Լիոնի այգում․ Հռիփիմե Առաքելյանի «Խխունջ» ջոկատ
09:00` Հայրենագիտական ճամբար․ Տավուշ, Եռօրյա ճամբար, Իվետա Ջանազյան, Անահիտ Գևորգյան
10:00-11:00 Ոտիկանկարչություն․ Տաթև Սահակյանի «Զատիկ» ջոկատ
11։05-12։35 հանդիպում դերասան Մխիթար Ավետիսյանի հետ․․համակարգող՝ Սյուզան Սարգսյան
Հունիսի 10
09։30 Դեպի Սևան՝ Մաշտոցներ (բարձունքի հաղթահարում)․ Արմինե Մովսիսյանի «Ժպտերեսիկներ»
Ուսումնական ճամփորդություն Բջնի, Անահիտ Հարությունյանի «Ընկերություն» ջոկատ
11։00-12։00  «Հակաբացիլ նկարչական պլեներ» բաց միջավայրի․ «Հունիսիկ» ստուգատես
11:30-12:20 Փուչիկամաթեմատիկա․Տաթև Սահակյանի «Զատիկ» ջոկատ
Հունիսի 11
«Հարթակում ծնողն է» նախագիծ, համակարգող՝ Անահիտ Հարությունյան
10:30-12:30՝ Կենդանիների խնամք, ձիավարություն Ագարակում․ Նելլի Թովմասյանի «Շողեր» ջոկատ
Հունիսի 12
10։00՝ Լիլիթ Սահակյան և ընկերներ․  Թումանյանական շիլաշփոթ-ներկայացում
11։00 Մերի Գրիգորյան և ընկերներ․ Համերգ-ներկայանցում կամ Ելք
12։00 Տաթև Սահակյան և ընկերներ. «Հինգ էծ ունեմ ուլերով» խաղ-ներկայացում

ՃԱՄԲԱՐԱՅԻՆ ԱԶԴԱԳԻՐ
«Արևելյան կողմ աշխարհի խաղություն թող ըլլա»
Շաբաթվա համերգ-ներկայացումներ

Հունիսի 7,  
Հունիսի 8․  10։00՝ «Արևելք-Հյուսիս» համագործակցային համերգ․ Հասմիկ Մաթևոսյան, Տաթև Մանվելյան, Արևելյան դպրոց
հունիսի 9
Հունիսի 10, 10։00՝ «Արևելիքի» երգչախմբի  և շվիահարների հաշվետու համերգ․ Մարինե Ոսկանյան, Տաթև Մանվելյան, Արևելյան լանջեր

Հունիսի  10
                        10։00՝   Հակաբացիլ Կոմիտաս հաշվետու համեգ-ներկայացում․ Հասմիկ Ղազարյան, Արմինե Մնացականյան, երաժիշտներ՝ Տաթև Մանվելյան, Մարինե Ոսկանյան

Հունիսի 11, 10։00՝ «Քուչի ախպեր, կարող է գիտենաս․․․» համերգ-ներկայացում․ Հռիփսիմե Առաքելյան և ընկերներ
                        11:00` Ուսումնական տարին հակաբացիլ Կոմիտասով (ծնողական հավաք-համերգ) Արմինե Մովսիսյանի իմացումի հրճվանքի 2-րդ տարի․
                        19։00՝ «Հորինուկների շնորհանդես» + «Հակաբացիլ Կոմիտաս» համերգ-ներկայացում, Սաթենիկ Սիմոնյան և ընկերներ, Արևելքի Վերնատուն
Հունիսի 12, 10։00՝ Լիլիթ Սահակյան և ընկերներ․  Թումանյանական շիլաշփոթ-ներկայացում
11։00 Մերի Գրիգորյան և ընկերներ․ Համերգ-ներկայանցում կամ Ելք
                      12։00 Տաթև Սահակյան և ընկերներ. «Հինգ էծ ունեմ ուլերով» խաղ-ներկայացում

Ամենօրյա ճամբարային ռադիոթողարկումների պատասխանատու ջոկատներ
Խոշորացույց TV

Ճամբարային նախագծեր, որոնք լրամշակվում են
Լիլյա Զախարյան «Արևեներ» ջոկատ
Լիլիթ Սահակյանի «Ծուղրուղու» ջոկատ
Հասմիկ Ղազարյանի «Ուրախիկներ» ջոկատ
Արմինե Մնացականյանի  «Բարև» ջոկատը
Տաթև Սահակյանի «Զատիկ»
Հռիփսիմե Առաքելյանի «Խխունջ» ջոկատ
Սաթենիկ Սիմոնյանի «Օր օրի» ջոկատ
Նելլի Թովմասիանի «Շողեր»
Արմինե Մովսիսյանի «Ժպտերեսիկ»»
Տաթև Թամազյանի «Մունետիկ» ջոկատ
Մերի Գրիգորյանի «Մենք» ջոկատ
Անահիտ Հարությունյանի «Ընկերություն» ջոկատ
Ուրախ օտար լեզու․ Անի Հակոբյան 
Ճամբարային երաժշտական շաբաթը․ Տաթև Մանվելյան

Մարինե Ոսկանյան

«ընթերցասերների» ջոկատ․ Մարինե Ամիրջանյան
«ուրախ, երաժշտական օտար լեզու» ջոկատ, Անի Մրտեյան, Գայանե Փարվանյան
«ջոկատ անիվների վրա» ջոկատ, Իվետա Ջանազյան, Արմինե Գոգինյան
«Տեխնոլոգիական» ջոկատ, Թամար Հարությունյան, Աննա Ստեփանյան
«Մաթեմատիկական ամառ» ջոկատ, Սմբատ Պետրոսյան, Արմինե Սաֆարյան
«Մարզական» ջոկատ, Սյուզան Սարգսյան, Գայանե Սարգսյան
Մյուզիքլ․ հայկական հեքիաթների մոտիվներով՝ Արեգ Տոնոյան

Տարատարիք՝ 6-10 տարեկանների
Արևելքի եռաձայն երգչախումբ․  Մարինե Ոսկանյան
«Այլընտրանքային երաժշտական գործիքներ․ Տաթև Մանվելյան
Համագործակցային երաժշտական նախագիծ Հյուսիսային ճամբարի հետ Տաթև Մանվելյան


Թողնել պատասխան

Ձեր էլ-փոստի հասցեն չի հրապարակվելու։ Պարտադիր դաշտերը նշված են *-ով